Oficjalny serwis samorządowy  Gmina Wróblew wróblew.pl
strona główna 
Aktualności
IKEA przedłuża termin zgłoszeń do konkursu „Najlepsza szkoła pod słońcem” do 15 grudnia 2017 roku

Ze względu na dużą liczbę próśb i zapytań od szkół, IKEA postanowiła przedłużyć termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w konkursie „Najlepsza szkoła pod słońcem”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 grudnia 2017 roku.

Firma IKEA oraz spółki zarządzające farmami wiatrowymi IKEA ogłosili konkurs na najciekawszy program edukacji ekologicznej - “Najlepsza szkoła pod słońcem”.
Do wygrania jest instalacja fotowoltaiczna o wartości do 35 tys. złotych, wraz z montażem na dachu szkoły, przygotowaniem do podpięcia do sieci i długoletnią gwarancją. W konkursie zostanie nagrodzonych aż 6 szkół!

Konkurs adresowany jest do szkół z wybranych gmin - z terenów, na których znajdują się farmy wiatrowe IKEA. Do udziału w konkursie są zaproszone szkoły z gmin Abramów, Michów, Bukowsko, Dukla, Gizałki, Rymanów, Lubartów i Wróblew w województwach podkarpackim, wielkopolskim, łódzkim oraz lubelskim. Nagrodą w konkursie jest instalacja fotowoltaiczna - idealny sposób na wytwarzanie czystej, ekologicznej energii oraz obniżenia rachunków za prąd.

Instalacja fotowoltaiczna to system, który pozwala przekształcać promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, umożliwiając wytwarzanie energii w sposób bezemisyjny. Zastosowanie tego systemu w budynkach szkół pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd. Chcemy pokazać dzieciom i społecznościom lokalnym, że korzystne rozwiązania ekologiczne są w zasięgu każdego z nas - mówi Mariusz Podgórski, Kierownik ds. Energii i Klimatu, IKEA Retail.

Celem konkursu „Najlepsza szkoła pod słońcem” jest propagowanie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. Szkoły mają za zadanie zaplanować program edukacji ekologicznej uwzględniającej elementy zrównoważonego życia w domu i wykorzystania energii odnawialnej oraz zrealizować go w semestrze wiosennym 2018.

Najlepszy program edukacji ekologicznej to taki, który:
• wyjaśnia pojęcia zrównoważonego rozwoju i energii odnawialnej,
• kompleksowo uwzględnienie elementy prowadzenia zrównoważonego życia w domu,
• przedstawia możliwości wykorzystania OZE dla zrównoważonego życia w domu,
• jest realizowany zgodnie z harmonogramem,
• angażuje osoby spoza społeczności szkolnej.

Do udziału w konkursie należy się zgłosić do 15 grudnia 2017 roku, do godz. 16:00 poprzez przesłanie wypełnionego zgłoszenia wraz z załączoną propozycją programu edukacji ekologicznej na adres:
konkurs@najlepszaszkolapodsloncem.pl.
Wyniki konkursu będą ogłoszone w czerwcu 2018 roku. Więcej informacji o warunkach konkursu i harmonogram znajduje się w regulaminie na stronie internetowej IKEA.

Odnawialne źródła energii w IKEA
IKEA inwestuje na świecie w technologie fotowoltaiczne od 20 lat. Już w 1997 roku w Älmhult w Szwecji IKEA zainstalowała na elewacji i na dachu swojego sklepu panele fotowoltaiczne. Była to pierwsza i największa w tamtym okresie instalacja fotowoltaiczna w Skandynawii. Obecnie IKEA posiada 730 tysięcy paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachach swoich sklepów i fabryk na całym świecie.
Oprócz instalacji fotowoltaicznych, Grupa IKEA inwestuje także w farmy wiatrowe.
W samej Polsce posiada ich sześć. Produkują one łącznie tyle energii, ile zużywają wszystkie budynki sklepy, biura, centra handlowe i dystrybucyjne w kraju. Co więcej, w ten sposób produkowana energia umożliwia redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ok. 450 000 ton, co jest równoznaczne z wycofaniem ponad 150 000 samochodów z dróg.

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd  Agunnaryd).

O IKEA
Celem IKEA jest  tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy dobre  wzornictwo i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o  zrównoważony rozwój, realizując strategię People & Planet Positive.

IKEA  jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą.  Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziesięć sklepów, które w roku  finansowym 2017 odwiedziło ponad 28 milionów osób. Ponadto, poprzez IKEA Centres Polska S.A., firma zbudowała i zarządza czterema centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa  Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne,  które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji,  Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech.


Kontakt:
Biuro konkursowe
Olga Tkaczenko

Młodszy Konsultant
konkurs@najlepszaszkolapodsloncem.pl
t   +48 (22) 444 0 806
m  +48 519 060 354

Paulina Nesteruk
Specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej
paulina.nesteruk@ikea.com

powrót
  Biuletyn Informacji Publicznej - bip.wróblew.pl