dzisiaj jest: 23 lutego 2018. imieniny: Romana, Izabela, Damian
 
Aktualności
Tradycyjne Sieradzkie Stoły Wielkanocne 2017

W tym roku Gminę Wróblew na Tradycyjnych Sieradzkich Stołach Wielkanocnych 2017 reprezentowały: Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Z pasją”, Kapela „Kumpele Wróbele” z Gminnego Ośrodka Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie.
Gminę Wróblew równie godnie reprezentował Michał Wzgarda – Członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego.
 

Kapela zadbała o część artystyczną, a Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Z pasją” przygotowało część kulinarną i rękodzielniczą.
Na naszym stole gościły typowe potrawy wielkanocne m.in. jajka pod różną postacią tj. kolorowe, zasmażane i faszerowane, szynka wiejska, pasztet z mięsa, pasztet z selera, sałatka chrzanowa, żurek z białą kiełbasą i jajkiem, baranki z masła. Nie mogło zabraknąć również słodkości. Upiekłyśmy babeczki marchwiowe na święconkę, babki cytrynowe, śmietankowe, z majonezem, mazurek i inne pyszne ciasta. Aleksandra Ficner przygotowała również ozdoby wielkanocne.

Stowarzyszenie wzięło udział w konkursie „Najsmaczniejsza tradycyjna potrawa wielkanocna”. Przygotowano pasztet z selera z chrzanem w formie baranka. W konkursie zajęłyśmy zaszczytne III miejsce i otrzymałyśmy nagrodę rzeczową.

Dziękujemy Organizatorom i Uczestnikom za miłą i sympatyczną atmosferę przedświąteczną i wszystkim życzymy Wesołego Alleluja!

Więcej zdjęć w Galerii Foto


drukuj
« powrót