dzisiaj jest: 23 lutego 2018. imieniny: Romana, Izabela, Damian
 
Aktualności
Tydzień Bibliotek ph. "Biblioteka? Oczywiście! We Wróblewskiej Bibliotece

Biblioteka? Oczywiście!” to tegoroczne hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbył się od 8 do 12 maja 2017 r. Z tej okazji na wszystkich czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej we Wróblewie spotkało wiele atrakcji i niespodzianek!

Od kilku już lat gminna biblioteka aktywnie włącza się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku wpisując się w hasło „Biblioteka? Oczywiście!” na wiele sposobów zachęcała do czytania i korzystania ze swoich zasobów. Między innymi zainaugurowała akcję czytelniczą oraz przedstawienie teatralne pt. „O psotnym krasnalku” w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru Moralitet.

Akcja czytelnicza trwała od 8 do 11 maja 2017 r. w której uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie.

Dzieci i młodzież uczestniczyły w grach planszowych i komputerowych, chętnie słuchały informacji o bibliotece, przeglądały książeczki i podziwiały naszą leśną dekorację. Wraz z Tygodniem Bibliotek podobnie jak w poprzednim roku trwała akcję Bookcrossing, a dla opieszałych czytelników nie pobierano opłat  za przetrzymane książki. Zorganizowano także kącik kronik i do aktualnej księgi na bieżąco wpisywali się nasi goście.

8 maja 2017r. dzieci z grupy "Krasnoludki" z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie miały spotkanie z ojcem Paluszka i wysłuchały bajki pt. „Paluszek” - w roli ojca wystąpiła i  czytała Dorotka Wika.

9 maja 2017r. Wójt Gminy Wróblew Pan Tomasz Woźniak czytał bajeczkę pt. „Jaś i Małgosia” dzieciom z grupy „Motylki” z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie.

10 maja 2017r. grupa "Żabki”" z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie wysłuchały bajeczki pt. „Czerwony Kapturek” – w rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Ola Kuświk.

11 maja 2017r. Madzia Karczmarek wystąpiła w roli Calineczki i przeczytała bajeczkę pt. „Calineczka” dzieciom z grupy „Jeżyki” z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie.

12 maja 2017r. "O psotnym Krasnalku" przedstawienie teatralne w wykonaniu krakowskich  aktorów pn. "MORALITET" obejrzały 6-latki z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka” we Wróblewie, z Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Charłupi Wielkiej, klasy drugie ze Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym.

Akcja Bookcroossing - to w skrócie biblioteka, w której nie ma żadnych opłat. Generalnie chodzi o to, że jakaś osoba zostawia (uwalnia) książkę w dowolnym w zasadzie miejscu (tzw. półce), a druga osoba tą książkę znajduje. W naszej książnicy takie miejsce znajduje się w holu biblioteki.

Amnestia – nie pobieranie kar od czytelników za przetrzymane książki.

Tydzień Bibliotek bardzo szybko minął. Cieszymy się, że udało nam się oczarować dzieci, szczególnie te, które po raz pierwszy się u nas pojawiły. Mimo że akcja popularyzująca czytelnictwo dobiegła końca, my nadal chętnie będziemy witać nowo przybyłych gości, jak również sami wychodzić do przedszkoli i szkół, by mali czytelnicy mogli nas wybrać ponownie, a biblioteka wciąż inspirować ich swoimi nowinkami, pomysłami.

Fotorelacja z Tygodnia Bibliotek w Galerii Foto. Zapraszamy do oglądania!

drukuj
« powrót