dzisiaj jest: 20 stycznia 2018. imieniny: Fabian, Sebastian
 
Aktualności
Uwaga przedsiębiorcy! Kolejne naciąganie na „wpis do rejestru”

W ostatnim czasie przedsiębiorcy oraz stowarzyszenia z terenu gminy Wróblew otrzymują pisma z Krajowego Rejestru Działalności Gospodarczych dot. uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej w wysokości 500 zł za wpis do rejestru KRDG.

Wobec powyższego, informujemy że wszelkie przypadki oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy traktować ze szczególną ostrożnością, gdyż są to oferty komercyjne, niezwiązane z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej. Dokonanie zatem żądanej zapłaty jest całkowicie dobrowolne.

Poniżej zamieszczamy Komunikat Ministerstwa Rozwoju „REJESTRACJA W CEIDG JEST WOLNA OD OPŁAT”:
„Ministerstwo Rozwoju uprzejmie przypomina, że rejestracja w CEIDG jest całkowicie bezpłatna.
Na rynku funkcjonują firmy komercyjne przesyłające przedsiębiorcom oferty dokonania wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów. Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski. Ma on charakter czysto informacyjny czy reklamowy. Podanie przez przedsiębiorców swoich danych takim firmom, a także wniesienie ewentualnych opłat, jest całkowicie dobrowolne.
Publikowane przez takie firmy dane nie korzystają z domniemania wiarygodności, a fakt figurowania podmiotu w takim rejestrze w żaden sposób nie świadczy o formalnoprawnym zarejestrowaniu firmy. Tworzone przez tego typu firmy ewidencje stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG czy też REGON.
MR nie ponosi odpowiedzialności za zawartość jakichkolwiek spisów przedsiębiorców prowadzonych przez firmy komercyjne. Zalecamy przedsiębiorcom rozwagę przed podejmowaniem współpracy z firmami oferującymi odpłatne wpisy do komercyjnych rejestrów.”

 

drukuj
« powrót