dzisiaj jest: 17 grudnia 2017. imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
 
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020
Od września 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące z gminy Wróblew będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) zgodnie z rozporządzeniem  Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 223/2014 z dnia 11 marca 2014 r.

W trakcie trwania Podprogramu 2016 (prowadzony od września 2017r.) przewiduje się szeroki asortyment artykułów spożywczych (15 produktów) w tym artykuły skrobiowe (makaron świderki, ryż biały, kasza jęczmienna, płatki kukurydziane), artykuły mleczne (mleko UTH, ser podpuszczkowy dojrzewający, ser topiony), artykuły warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy), artykuły mięsne (mielonka wieprzowa, klopsiki w sosie własnym), cukier, tłuszcze – olej rzepakowy, sok jabłkowy. Produkty zakupione w ramach PO PŻ to produkty o długim okresie ważności.

Pomoc w ramach PO PŻ jest kierowana do osób, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniego posiłku. Pomocą żywnościową mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1268,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej lub 1028,00 zł dla osoby w rodzinie. Tak określony wymóg ma na celu wparcie osób i rodzin znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, w sposób trwały, intensywny i systematyczny.

Minimalny limit pomocy żywnościowej to 1 paczka na osobę, jednakże można zwiększyć limit pomocy na osobę z preferencjami dla rodzin z dziećmi, w tym wielodzietnych i niepełnych.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o prowadzonym programie lub złożyć wniosek należy bezpośrednio skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wróblewie.

 

drukuj