Dni Gminy Wróblew 2018 rozpoczęte! Pierwszy dzień świętowania już za nami!

01.07.2018

W sobotę, 30 czerwca punktualnie o godz. 10.00 na kompleksie boisk sportowych „Orlik” we Wróblewie rozpoczęto obchody Dni Gminy Wróblew 2018.

Zgodnie z tradycją, pierwszy dzień świętowania przeznaczono na zmagania sportowe i emocje dla kibiców.

Jako pierwszy został rozegrany Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Wróblew. Do rywalizacji przystąpiły drużyny: SP Charłupia Wielka, SP Słomków Mokry, SP Wągłczew. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach, młodszej (klasy V-VI – drużyny mieszane) i starszej (klasy VII – chłopcy). W grupie młodszej  I i II miejsce podium zdobyli podopieczni SP Słomków Mokry, I – drużyna chłopców, II –  dziewcząt. Miejsce III zajęła drużyna mieszana SP Charłupia Wielka. W grupie starszej najlepsi okazali się uczniowie z SP Charłupia Wielka, II miejsce wywalczył zespół SP Słomków Mokry, III -  SP Wągłczew.

O godz. 15:00 wystartowały równocześnie dwa turnieje: Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Wróblew oraz Otwarty Turniej Piłki Siatkowej.
W rozgrywkach piłkarskich wzięło udział 6 drużyn. Puchar trafił do sołectwa Słomków Mokry. II miejsce wywalczyli mieszkańcy Bliźniewa, III – Tubądzina.
Do bojów siatkarskich stanęły 3 drużyny. Zwycięzcą zostali zeszłoroczni srebrni medaliści, czyli drużyna Vobiano. W tym roku wsparta grą Wójta Tomasza Woźniaka. Miejsce II zdobył zespół „Goł-Trans Złoczew”, III – siatkarze Komisariatu Policji w Błaszkach.

O godz. 18.00 swoje umiejętności w piłce nożnej zaprezentowali samorządowcy (radni, sołtysi, pracownicy urzędu), rozgrywając mecz towarzyski Ciacha kontra Ciasteczka. Gra była bardzo wyrównana. Wynik 3:3 wymusił rzuty karne, w których Ciacha musiały uznać wyższość Ciasteczek przegrywając 2:3.

Nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach obchodów. W tym roku przygotowano dla nich liczne atrakcje, powstała strefa zabaw i animacji Happy Kids, a w niej m.in. malowanie twarzy, pokaz wielkich baniek mydlanych, zabawy z Kubusiem Puchatkiem.

Tyle na dziś, ale na tym nie koniec. Zapraszamy w niedzielę na dzień koncertowy. Na scenie pojawią się m.in. Zespół PLAYBOYS z charyzmatycznym wokalistą Jakubem Urbańskim, wyjątkowy chór SOUND’N’GRACE, znany m.in. z utworów: „Dach”, „Na pewno”, „100”, „Idealnie” oraz Gwiazda Wieczoru – Zespół KOMBII z Grzegorzem Skawińskim i Waldemarem Tkaczykiem na czele.