Logo Wróblew Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3518
W sumie: 123557

Jan Musiałczyk - Wójt Gminy w latach 2006-2010

 


Jan Musiałczyk

(17.01.1957 - 17.12.2010)


„Można odejść na zawsze, by stale być blisko…”

17 grudnia 2010 roku odszedł Wspaniały Człowiek – Jan Musiałczyk, Wójt Gminy Wróblew. Nie wszyscy mieli okazję Go poznać, nie wszyscy wiedzą o Jego dokonaniach dla naszej gminy. Dlatego przybliżamy postać Jana Musiałczyka. 


Wspomnijmy...

Pracę zawodową rozpoczął w 1981 roku w Szkole Podstawowej w Kaszewie. Był nauczycielem, a także dyrektorem tej szkoły. 

Od 1992 r. działał w samorządzie. W latach 1992-1998 pełnił funkcję Wójta Gminy Goszczanów. Dzięki Jego staraniom Gmina Goszczanów została kompleksowo stelefonizowana (1993-1995) i zwodociągowana (1995-1998).

W latach 1999-2002 był członkiem Zarządu Powiatu Sieradzkiego. W kadencji 2002-2006 sprawował stanowisko Zastępcy Burmistrza Gminy i Miasta Warta. Od 2006 roku piastował urząd Wójta Gminy Wróblew. 21 listopada 2010 roku został wybrany na drugą kadencję. W pierwszej turze wyborów uzyskał 1324 głosy - ponad 56% ważnych głosów.


Osiągnięcia Wójta Jana Musiałczyka dla Gminy Wróblew

 W zakresie oświaty

* przebudowa kuchni szkolnej w Zespole Szkół we Wróblewie,

* remont kapitalny sali gimnastycznej w Zespole Szkół we Wróblewie,

* budowa zatoki autobusowej we Wróblewie oraz remont chodnika (które w znaczny sposób poprawiły bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły).

 W zakresie drogownictwa

* budowa, przebudowa i modernizacja dróg gminnych w miejscowościach: Próchna, Smardzew, Wągłczew, Rakowice, Sadokrzyce, Dziebędów, Gęsówka i Wróblew o łącznej długości 8,5 km,

* budowa chodnika w Tubądzinie,

* wspólnie z Powiatem Sieradzkim przebudowa 4 km drogi Smardzew Charłupia Wielka (dotacja 50% z Narodowego Programu Odbudowy Dróg Lokalnych),

* I etap modernizacji oświetlenia ulicznego.

 22 grudnia 2010 r. Rada Gminy Wróblew podjęła uchwałę o nadaniu drodze powiatowej nr 1713E na odcinku od drogi krajowej nr 12 do miejscowości Charłupia Wielka nazwy: „Droga im. Janka Musiałczyka”.

W zakresie gospodarki wodno-ściekowej:

* budowa wodociągów w miejscowościach: Tubądzin, Gęsówka, Sędzice, Smardzew, Dziebędów, Kościerzyn i Dąbrówka o łącznej długości 9,3 km,

* budowa kanalizacji sanitarnej we Wróblewie i modernizacja oczyszczalni ścieków (dotacja 75% ze środków Unii Europejskiej).

Wójt Jan Musiałczyk podjął się także poważnego, ale jak ważnego przedsięwzięcia – budowy Szkoły w Słomkowie Mokrym. By, jak napisał w Swojej ulotce wyborczej „po dziesięcioleciach nauki w barakach uczniowie mieli wreszcie godziwe warunki do zdobywania nauki”.

Kolejny Jego sukces, którego bez wątpienia jest ojcem przyszedł w marcu br. - złożony przez Wójta Jana Musiałczyka w 2009 r. wniosek pn. „Budowa Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym wraz z salą gimnastyczną oraz urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą” został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.


Takim Go zapamiętamy…

„Udowodnił, że piastując władzę, można nie zatracać człowieczeństwa, normalności. Głównie za to ceniliśmy Go jako szefa, ale przede wszystkim jako zwykłego człowieka. Zwykłego... a tak niezwykłego w swej skromności i prostocie. Pochylał się nad każdym, zawsze z wyrozumiałością, ciepłem i życzliwością. Pełen pokory - nie poniżał się do snucia intryg, manipulacji, robił swoje w przekonaniu, że dobro i prawda jest najwyższą wartością. Praca pod Jego skrzydłami była czystą przyjemnością. Zniknął stres, pojawił się kompromis i dialog, partnerska rozmowa, której tak nam będzie brakowało. Rozmowa prowadzona w atmosferze zrozumienia, bez kąśliwej krytyki i bolesnych uwag. Pełen szacunek. Znów jesteśmy zawieszeni w próżni. Żegnamy Go w przeświadczeniu, że w pełni zasłużył na bramy raju. Żal, że odszedł mając wątpliwości, kto z nas sercem jest po jego stronie. Tak łatwo było Go krytykować, albo stać na uboczu nie wychylając się. Taka jest ludzka natura, nie potrafimy okazywać wsparcia, wyciągać pomocnej dłoni - On to potrafił, choć tak wielu tego wcześniej nie doceniało. Nie "rozpychał się w życiu łokciami", nie był zaborczy, nie robił wokół siebie szumu dążąc do czegoś za wszelką cenę. W tak krótkim okresie naszej wspólnej pracy pokazał, że wójtem się bywa, ale człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu, powinno się być bez względu na okoliczności.”

„Był osobą z którą przebywając 24 godziny na dobę nadal miało się niedosyt bycia razem z Nim. Dawał nam nadzieję na lepsze jutro, spełniając rolę anioła na tej okrutnej ziemi, na której niektórzy byli z stanie oderwać Mu skrzydła.(…)”

„Zapraszał do rozmowy, słuchał, liczył się z naszym zdaniem, nie było lepszych lub gorszych. Zawsze miły serdeczny uśmiechnięty, człowiek Wielkiego Serca (…)”

 „Mimo że był Wójtem naszej gminy to był również przyjacielem wszystkich ludzi. Umiał wysłuchać, poradzić i powiedzieć dobre słowo…”

„Podobno każdego człowieka można zastąpić, ale takiego jakim był Pan Jan Musiałczyk zastąpić się nie da. Mieliśmy szczęście, że mogliśmy Go poznać, bo każdy z nas mógłby się wiele od Niego nauczyć.”

„Wspaniały gospodarz GMINY , Mąż i Ojciec (…)”

„Wspaniały Człowiek przez duże C”

„Wspaniały Człowiek o wielkim sercu!”

„Prawdziwy gospodarz gminy kierujący się interesem jej mieszkańców. Tyle miał planów. Zawsze pełen kultury i ciepła w kontaktach z ludźmi.”

"Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca złamane, jak jakieś drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba. Tyle żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. I po tych zostaje piękno naszego świata...". I to właśnie do tych "innych" należał Pan Wójt Jan Musiałczyk - Człowiek ogromnej dobroci, wiary, mądrości, prawości, życzliwości dla innych, zawsze ciepły i serdeczny, bardzo rodzinny. WSPANIAŁY I WYJĄTKOWY CZŁOWIEK!!!”

"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - jakie to bolesne i jakie prawdziwe. Janek, "Jachu" był wspaniałym człowiekiem, bardzo dobrym kolegą, miał wspaniałą rodzinę, mądre i inteligentne dzieci. Tak trudno pogodzić się z Jego odejściem, tak trudno wyobrazić sobie życie bez Jasia. Mam tylko nadzieję, że wygrał wybory na "WÓJTA RAJU".

„zawsze otwarty , starający się o dobro innego człowieka, głęboko wierzący, uczciwy ponad miarę, otwarty na ludzi i widzący potrzeby innych, wyjątkowy człowiek ...”

„(…)Był świetnym szefem. Tyle miał jeszcze planów co do Gminy Wróblew - nowa kadencja, nowe możliwości. Poświęcał się dla ludzi, a w wykonywaną pracę wkładał całe swoje serce (…) Był wrażliwym i dobrym człowiekiem, dlatego Bóg tak szybko chciał Go mieć przy sobie. Zawsze pogodny, pełen energii do działania (…).”

„Wspaniały Człowiek… Wspaniały Szef… Wspaniały Gospodarz…”

„Szanowaliśmy Go nie tylko za to, że był wójtem, ale przede wszystkim za to jakim był człowiekiem, bo takich ludzi spotyka się bardzo rzadko.”

„Zawsze ciepły i serdeczny.”

„Był przykładem dla wszystkich”

„Był bardzo dobrym Wójtem, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem.”

„Porządny człowiek”

„To był taki dobry człowiek.”


 

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Wróblew
pokój nr 16, I piętro
tel. (43) 828 66 00 
 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.