Logo Wróblew Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3513
W sumie: 123552

News

Informacja dot. występujących trudności w dostawie wody

08.05.2022

Uprzejmie informuję, iż niskie ciśnienie w sieci wodociągowej oraz czasowe braki w dostawie wody z wodociągu wiejskiego gminy Wróblew spowodowane są dużymi poborami wody przez mieszkańców, a większość obszaru gminy Wróblew zaopatrywana jest ze Stacji Uzdatniania Wody w Charłupi Wielkiej. 

Na Stacji Uzdatniania Wody we Wróblewie został wykopany nowy odwiert studni głębinowej o głębokości 195 m.p.p.g., który posiada największą wydajność ze wszystkich studni będących pod naszym zarządem. 
Ponadto, wymienione zostały także filtry oraz ciągi technologiczne służące do uzdatniania wody, zwiększając tym samym wydajność SUW Wróblew. 

Technologicznie jesteśmy przygotowani do podawania wody do sieci wodociągowej, ale nie możemy tego robić, zanim nie otrzymamy pozytywnych wyników badań wody uzdatnionej. 
Wykonawca robót na zadaniu pn.: "Rozbudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania wody we Wróblewie" dokłada wszelkich starań, aby odpowiednio zdezynfekować studnię głębinową oraz cały ciąg technologiczny uzdatniania wody we Wróblewie, tak aby, jak to tylko będzie możliwe, mieszkańcy naszej Gminy mogli korzystać z nowej inwestycji wartej blisko 2 miliony złotych. 

Dzisiaj, Pracownicy Urzędu Gminy Wróblew przygotowują zastępcze rozwiązanie, które powinno poprawić sytuację. Jutro rozpoczniemy wdrożenie technicznych możliwości zwiększenia ilość podawanej wody do wodociągu Wróblew. Niemniej jednak, całkowite rozwiązanie problemu może nastąpić dopiero po uruchomieniu Stacji Uzdatniania Wody we Wróblewie. Obecnie trwa dezynfekcja oraz płukanie ciągów technologicznych na SUW Wróblew. W poniedziałek, Wykonawca robót - firma FUNAM z Wrocławia pobiera kolejne próbki do badania, których wyników możemy się spodziewać w piątek 13.05.2022 roku.

Pragnę również nadmienić, iż roboty związane z w/w inwestycją przewidziane były w okresie zimowym, gdzie notujemy zdecydowanie niższe pobory wody w wodociągach. Zakończenie robót planowane było na koniec marca 2022 roku, ale ze względu na sytuację pandemiczną jesienią poprzedniego roku oraz wybuch wojny na Ukrainie i odpływ siły roboczej w lutym tego roku znaleźliśmy się w tej niezwykle trudnej dla nas i naszych mieszkańców sytuacji.

W związku z powyższym, apeluję o ograniczenie korzystania z wody z wodociągu wiejskiego gminy Wróblew do absolutnego minimum oraz o nie podlewanie trawników oraz wszelkich upraw działkowych do odwołania. W ten sposób wspólnymi siłami zapewnimy sobie i innym wodę w kranie do potrzeb socjalno-bytowych.

Przepraszam za utrudnienia i niedogodności. Zapewniam jednocześnie o dokładaniu wszelkich starań, do jak najszybszego rozwiązania obecnej sytuacji.

Z poważaniem

Wójt Gminy

(-) Tomasz Woźniak

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Wróblew
pokój nr 16, I piętro
tel. (43) 828 66 00 
 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.