Logo Wróblew Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7892
W sumie: 48448

News

News zdjęcie id 401

Wójt Gminy Wróblew z wotum zaufania i absolutorium

14.06.2019

W dniu dzisiejszym - 14 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wróblew odbyła się VII Sesja Rady Gminy. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2018 rok.

Radni w głosowaniach byli jednogłośni, opowiadając się za pozytywnym skwitowaniem działalności Wójta w ubiegłym roku. Można śmiało stwierdzić, że poszli śladem Mieszkańców gminy, którzy swoistego wotum zaufania i absolutorium udzielili Wójtowi wybierając Go na kolejną kadencję.

I nie ma się co dziwić. Rok 2018 obfitował w Gminie Wróblew w liczne, imponujące  inwestycje, na które wydano aż 11 mln zł. Wśród ważniejszych należy wymienić:

 • przebudowę dróg: Wróblew-Wągłczew-Gruszczyce, Słomków Mokry-Bliźniew, Rakowice, Wróblew-Koziny,
 • rozbudowę i przebudowę oraz termomodernizację świetlicy wiejskiej w Słomkowie Suchym,
 • dotację do zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Oraczewie,
 • budowę placu zabaw w Wągłczewie  i siłowni plenerowej w Ocinie,
 • dotacje do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Przyjmując gratulacje od Przewodniczącego Rady Gminy, Wójt podziękował Radnym, Sołtysom i Współpracownikom za owocną współpracę. Stwierdził, że dobre wykonanie budżetu to ich wspólny sukces.

Ponadto, uroczystym akcentem sesji było wręczenie gratulacji Pani Danucie Janiak z tytułu wygrania konkursu i ponownego powierzenia funkcji Dyrektora Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie.

W dalszej cześci Sesji Radni podjęli uchwały w następujących sprawach:

 • udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Sieradzkiemu na realizację zadania pod nazwą: „Powierzchniowe utrwalenie odcinka drogi powiatowej nr 1719E Kolonia Sędzice-Sędzice”,
 • zmian w budżecie gminy Wróblew na 2019 rok,
 • zmiany uchwały Nr XXVIII/199/17 Rady Gminy Wróblew z dnia 14 września 2017r. w sprawie poboru podatku rolnego, podatku leśnego i od nieruchomości w drodze inkasa oraz określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso,
 • zmiany uchwały Nr II/19/18 Rady Gminy Wróblew z dnia 28 listopada 2018 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie trasy napowietrznej linii elektroenergetycznej 110 kV  Sieradz – Jawor – Błaszki dla obszaru położonego w obrębach geodezyjnych Dziebędów, Inczew, Sędzice, Kobierzycko, Kościerzyn Rozp. Maj., Kościerzyn i Ocin, gmina Wróblew,
 • stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Wróblew,
 • powołania Zespołu opiniującego zgłaszanych kandydatów na ławników do sądów powszechnych na kadencję 2020-2023,
 • określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli przedszkoli pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6-letnie i dzieci młodsze.

Transmisja z obrad VII Sesji Rady Gminy Wróblew jest dostępna pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=5ahVs5L1kRw

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Wróblew
pokój nr 16, I piętro
tel. (43) 828 66 00 
 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.