Logo Wróblew Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1300
W sumie: 187923

News

News zdjęcie id 462

"Noc Bibliotek" w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wróblewie

08.10.2019

W sobotę 5 października 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie zorganizowała Noc Bibliotek. To już V edycja tej ogólnopolskiej akcji, której patronem jest Biblioteka Narodowa. W tym roku Noc Bibliotek odbyła się  pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Przygotowując się do tego wielkiego święta, tak planowaliśmy przebieg imprezy, by w niekonwencjonalny sposób zachęcić do czytania książek i korzystania z zasobów naszej książnicy. Staraliśmy się pokazać Bibliotekę nie tylko jako lokalne centrum żywej kultury i edukacji, ale również miejsce dla osób w każdym wieku, łączące ludzi, gdzie można się też dobrze bawić.

Na czytelników wróblewskiej książnicy czekała nietypowa aranżacja. Biblioteka została opleciona pajęczą siecią, tu i ówdzie z sufitu zwisały pająki, a pieczę nad wszystkim sprawowały czarownice. Każdy przybyły gość mógł się przebrać za wybraną postać korzystając ze strojów przygotowanych w naszej zasobnej bajkowej garderobie. Dla uczestników imprezy przygotowaliśmy poczęstunek w „Strasznym Barze Bibliotecznym”.

Zanim Biblioteka pogrążyła się w mroku nocy, zgodnie z hasłem przewodnim akcji „Znajdźmy wspólny język", szukaliśmy wspólnego języka. Jako, że uczestnikami nocnej zabawy byli głównie najmłodsi czytelnicy wspólnie staraliśmy się wytłumaczyć znaczenie popularnych przysłów, a także powiedzonek z gwary uczniowskiej. Wszystko wsparliśmy tematycznie dobraną literaturą. Kolejnym etapem zabawy były „Podchody Biblioteczne”. Zadaniem uczestników było odnalezienie 12 kopert ukrytych między książkami w poszczególnych działach zasobów bibliotecznych. Wszyscy mali odkrywcy dostali mapy skarbów i przy świetle latarek rozpoczęli poszukiwania. Następnie z zawartości kopert uczestnicy wspólnie ułożyli puzzle, przedstawiające wiersz pt.: „Okulary” z ilustracją Pana Hilarego autorstwa Juliana Tuwima. Każdy z uczestników podchodów otrzymał nagrodę książkową i czekoladę.
Następnie zaprosiliśmy uczestników imprezy do wspólnego czytania w specjalnie przygotowanej „jaskini pająków”, oczywiście tylko przy świetle latarek. Przygotowaliśmy także tematyczne obrazkowe malowanki i rebusy.
Kolejnym punktem imprezy było wspólne oglądanie filmu animowanego „Ptyś i Bill”, który mógł zostać wyemitowany tylko w bibliotekach zgłoszonych do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2019. W czasie ekranizacji dzieci czuły się jak w prawdziwym kinie i chętnie korzystały z baru bibliotecznego. Zapraszamy do Biblioteki po jeden z tomów komiksu z serii „Ptyś i Bill” wydawnictwa Egmont.
Po ekranizacji filmu rozpoczęła się zabawa w strasznego chowanego. Dzieci jedynie przy świetle latarek mogły chować się na terenie całej Biblioteki. Była to dla nich naprawdę super atrakcja! Mogły biegać, krzyczeć w Bibliotece, co przecież nie zdarza się na co dzień;).
Na uczestników nocnej akcji bibliotecznej czekała moc zabawy i atrakcji. Do naszej zabawy dołączyli również rodzice, a także Pan Wójt Tomasz Wożniak, który zmierzył się oko w oko ze straszną czarownicą.
Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich na „Nocne granie”. Przy rytmach muzyki wspólnie bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych. Zabawa była doskonała, o czym świadczą zdjęcia z naszej Nocy Bibliotek 2019!!!

 

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Wróblew
pokój nr 16, I piętro
tel. (43) 828 66 00 
 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.