Logo Wróblew Gmina

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7879
W sumie: 48435

News

News zdjęcie id 690

Orli Staw i pierwsze próby technologiczne

27.08.2020

Czas pierwszej próby nadszedł

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi instalacji sortowni, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” od dnia 1 lipca 2020 roku został czasowo zamknięty dla części odpadów komunalnych przyjmowanych do zagospodarowania. Planowana przerwa w działalności Zakładu potrwa do końca sierpnia 2020 roku, dlatego czas najwyższy przygotować się na ponowny rozruch i start od początku września. Od tego dnia Zakład planuje w pełni wznowić działalność. Pierwotnie planowana przerwa, dzięki zaangażowaniu pracowników Zakładu skrócona została z czterech miesięcy do dwóch miesięcy.
W dniu 25 sierpnia 2020 roku po zakończeniu prac montażowych przeprowadzono pierwsze próby technologiczne nowo zamontowanych sit bębnowych, przebudowanego układu przenośników podających i odbierających oraz nowej linii sortowania odpadów dedykowanej dla odpadów selektywnie zbieranych. Kolejne próby i rozruch poszczególnych ciągów technologicznych odbywają się na bieżąco.
Wszystko przebiega zgodnie z planem bez zidentyfikowanych większych problemów. Dostrzeżone problemy i usterki usuwane są na bieżąco. Przeprowadzane są także regulacje i optymalizacja parametrów pracy poszczególnych elementów sortowni i kompostowni. W procesie tym, poza pracownikami Wykonawcy, zaangażowana jest kadra inżynieryjno-techniczna Zakładu oraz wszyscy pracownicy sortowni i kompostowni. Każdy ma w tym swój znaczący wkład. Dotychczasowy przebieg rozruchu przy pełnym zaangażowaniu pracowników eksploatacyjnych i kadry kierowniczej pozwala oczekiwać, iż zgodnie z planem Zakład rozpocznie ponowne przyjmowanie odpadów od dnia 1 września 2020 roku od ponad 350 tys. mieszkańców z terenu 22 gmin należących do Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”.
Jest to pierwszy etap kompleksowej modernizacji Zakładu. Następnym elementem jest budowa hali sortowani oraz nowoczesnej automatycznej sortowni. Połączenie technologiczne obu obiektów planowane jest na koniec 2021 r. Związane to będzie także z planowaną przerwą technologiczną i ograniczeniem pracy Zakładu w tym czasie.
Następnym elementem pakietu inwestycyjnego jest budowa najnowocześniejszej w Polsce biogazowni przetwarzającej selektywnie zbierane odpady komunalne na biogaz służący do produkcji zielonej energii elektrycznej i cieplnej.

Źródło: https://www.orlistaw.pl

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy Wróblew
pokój nr 16, I piętro
tel. (43) 828 66 00 
 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.